"Robiąc dobro, zła czynią" - polowanie na potwory

Go down

"Robiąc dobro, zła czynią" - polowanie na potwory

Pisanie by Tarrou on Pią Lip 04, 2014 6:59 pm

Przechadzając się w jakimś miejscu widzimy mężczyznę naprawiającego swój wóz, gdy decydujemy się mu pomóc, słyszymy słowa niechęci na temat pomocy od obcych, ale jednak godzi się na pomoc. Opowiada nam jak młody chłopak oferował pomoc za darmo i przy ładując towar na jego wóz, dziwnym trafem połamał go. Nie mógł go skarcić ponieważ to był wypadek, ale było to dla niego bardzo zastawiające jak ładując skrzynie, można połamać oba koła. W nagrodę za pomoc dostajemy książkę w nieznanym języku. Idąc dalej widzimy chłopa który rzyga gdzieś za budynkiem, opowiada nam o nowym kucharzu w gospodzie, który serwuje niezwykle dobre potrawy, ale czasami są takie dolegliwości jakie ma on sam. Gdzieś dalej słyszymy o tym jak nieznajomy po dorzuceniu zwykłego drewna do ogniska spowodował dziwny wybuch dymu. Wędrując po mieście nie możemy znaleźć żadnego wyjaśnienia na zaistniałe wydarzenia. Postanawiamy pójść do pobliskiego księgarza pokazać mu książkę, który za drobną opłatę przetłumaczy ją. Dowiadujemy się z niej o postaciach stworzonych wieki temu, które są nieskazitelnie czyste, chcą robić dobro, jednakże robiąc dobro, zło czynią. Są w stanie przyjąć dowolną postać ludzką. Zwą się Krzemcami. Mimo zewnętrznej dobrej natury i nieskazitelności są stworami, które zagrażają ludzkiemu dobru i trzeba je unicestwić. Można ich rozpoznać po białym stroju stroju, a sposób na ich wygnanie to czyniąc dobro zaszkodzić im. Po tej czynności natychmiast znikają i przy najbliższym ognisku pojawiają się w postaci potwora (nekkera). Po przemyśleniu sprawy należy odnaleźć 3 Krzemców
- widzimy jak jeden z nich pomaga mieszkańcowi wnosić towar do sklepu, sposobem na niego jest umieszczenie bomby hukowej w jednej z skrzyń i pomóc mu w wnoszeniu towarów. Gdy bomba wybuchnie, Krzemiec będzie zaskoczony i zniknie.
- sposób na kucharza to poczęstowanie go wyśmienitą potrawą oraz "pomylenie" przepisu z najgorszą potrawą świata który mu podarujemy, po ugotowania dania Krzemiec zniknie. Oczywiście wcześniej trzeba poznać najlepszą i najgorszą potrawę miasta.
- sposób na ostatniego Krzemca to zamoczenie w wodzie jego specjalnego ognia, oraz pomoc przy rozpalaniu ogniska, które za chorobę nie chce się rozpalić. Przerażony Krzemiec swoją nieporadnością znika.
Na samym końcu pozostaje nam przeszukanie pobliskiej okolicy i odnalezienie ognisk, gdzie znajdują się Krzemcy w postaci potworów i zabicie ich.
avatar
Tarrou

Liczba postów : 5
Join date : 01/07/2014

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach