Powrót Białego Wilka
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Szkielet fabularny

4 posters

Go down

Szkielet fabularny Empty Szkielet fabularny

Pisanie by Rustine Wto Lip 01, 2014 2:19 pm

No więc drodzy panowie, musimy stworzyć ogólny zarys fabuły w nowym modzie. Jakieś pomysły?
Rustine
Rustine
Admin

Liczba postów : 15
Join date : 01/07/2014

https://powrotwilka.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Szkielet fabularny Empty Re: Szkielet fabularny

Pisanie by SMiki55 Wto Lip 01, 2014 2:45 pm

Atrakcyjna wiedźminka z Cechu Gryfa o wdzięcznym imieniu Placeholderia przybywa na odległą Północ, w tereny należące niegdyś do potężnego królestwa Koviru i Poviss, obecnie rozbitego na dzielnice. Poszukuje znajdującej się tu rzekomo kryjówki siedziby wiedźmińskiej szkoły Kota - z niejasnych przyczyn osobistych zamierza odszukać wiedźmina Brehena, zwanego też Kotem z Iello. Jak to zwykle bywa - pakuje się przypadkiem w sam środek politycznych intryg, ślubów, planów podboju, kwestii dziedziczenia i nadania, a także zwykłego ludzkiego i nieludzkiego skurwysyństwa i ciemnoty. A tam, gdzie ciemnota, rodzą się potwory...
SMiki55
SMiki55

Liczba postów : 49
Join date : 01/07/2014
Age : 27
Skąd : Z Haklandu

Powrót do góry Go down

Szkielet fabularny Empty Re: Szkielet fabularny

Pisanie by Rustine Wto Lip 01, 2014 2:48 pm

Potężnego niegdyś? To kiedy to się będzie działo?
Rustine
Rustine
Admin

Liczba postów : 15
Join date : 01/07/2014

https://powrotwilka.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Szkielet fabularny Empty Re: Szkielet fabularny

Pisanie by SMiki55 Wto Lip 01, 2014 2:59 pm

Po rebelii Idiego i Rhyda, kiedy zmarł Baldwin Thyssen, a przed Nocą Noży i Pochodni, kiedy to królestwo ponownie zjednoczyło się pod berłem Esterada.

Kapkę cytatów dotyczących tła fabularnego:
Czasy ESTERADA (i jego ojca, BALDWINA), to okres trudny dla Koviru i dla domu Thyssenidów. W wyniku krwawych walk o władzê nastąpiła najpierw secesja Poviss, gdzie zaczął rządzić król samozwańczy Rhyd. Usamodzielniła sie i wywalczyła niezawisłość Marchia Wschodnia (która później podzieliła się na kilka księstw i królestw, by wreszcie zjednoczyć się w tzw. Ligę z Hengfors. Ale najgorsze miało dopiero nadejść - doszło do rewolty, w wyniku której sprytny markgraf Idi strącił BALDWINA z tronu i Thyssenidzi po raz pierwszy w historii rodu musieli salwować się ucieczką. Nie wszyscy zdołali, klan mocno się przerzedził. W czasie ucieczki zmarł niespodziewanie król BALDWIN, prawdopodobnie na wylew krwi do mózgu.

Tym sposobem cała młodość ESTERADA minęła na wygnaniu w Talgarze.

Ale nie minęła bezproduktywnie. ESTERAD obmyślał plany, gromadził siły, zdobywał stronników, zawierał tajne pakty i sojusze. Wreszcie uderzył i uderzył strasznie. W ciągu jednej nocy, zwanej od tamtej pory „Nocą noży i pochodni” , rokoszanie zostali rozbici i wybici, Idi i Rhyd zamordowani wraz z całymi rodzinami. Podniesioną z zalanej krwią posadzki koronę Koviru włożono - nie wycierając - na głowę Esterada Thyssena. Thyssenidzi wrócili.

Żoną i królową ESTERADA była poznana na wygnaniu ZULEYKA. Ich dzieci (w kolejności urodzin) to: Gaudemunda, Heloiza i TANKRED.

Genealogia rodu Thyssenidów
Silvena, pani na Naroku, do której nigdy nie udało się nam nawet zbliżyć, bo przejęła władzę bardzo szybko. Teraz dzieją się w tym kraju okropne rzeczy. Fialka, córka Evermira, uciekła z wieży za pomocą sznura uplecionego z warkoczy i obecnie terroryzuje Północny Velhad. Bernikę z Talgaru uwolnił idiota królewicz. Teraz oślepiony siedzi w lochu, a najczęściej zauważalnym elementem krajobrazu w Talgarze jest szubienica.

Mniejsze zło
Generalnie, skoro nie trzyma nas już wizyta Geralta na dworze Idiego, myślałem nad tym, by akcję umieścić jakoś tak w latach czterdziestych - można będzie spokojnie pozabijać w trakcie fabuły tą Silvenę, Fialkę, Evermira czy Bernikę. Choć proponuję nie ukazywać tych narodzonych po Zaćmieniu jednoznacznie źle - z Berniki proponuję nawet uczynić postać w miarę pozytywną, skoro na jej dworze schronił się Esterad.
SMiki55
SMiki55

Liczba postów : 49
Join date : 01/07/2014
Age : 27
Skąd : Z Haklandu

Powrót do góry Go down

Szkielet fabularny Empty Re: Szkielet fabularny

Pisanie by SMiki55 Wto Lip 01, 2014 3:05 pm

Aha, warto by spytać Torpedy, kiedy prawdopodobnie odbywała się akcja "Wiecznego ognia", bo to wtedy właśnie Thyssenidzi odzyskali tron.
SMiki55
SMiki55

Liczba postów : 49
Join date : 01/07/2014
Age : 27
Skąd : Z Haklandu

Powrót do góry Go down

Szkielet fabularny Empty Re: Szkielet fabularny

Pisanie by Eskadro Wto Lip 01, 2014 3:08 pm

Ciekawie to wygląda.
Eskadro
Eskadro

Liczba postów : 20
Join date : 01/07/2014

Powrót do góry Go down

Szkielet fabularny Empty Re: Szkielet fabularny

Pisanie by Tarrou Wto Lip 01, 2014 7:07 pm

A ja bym widział to trochę inaczej. Coś na początek mniejszego, bez intryg politycznych i tak dalej. Ja myślałbym o szkole wiedźmińskiej ale w latach jej najlepszej działalności. Szkołą gryfa i kobieca postać jak najtrafniejszy pomysł. Zawsze jak czytałem książki i grałem to fajnym dla mnie wątkiem były wszystkie treningi i mutacje. Więc można by było zacząć gre jako młody adept szkoły wiedźmińskiej przed którym całe życie. Na myśl mi się nasuwa Fable, fajnie, choć bajkowo tam było przedstawione szkolenie. Jakby gracz już osiągnął stadium wiedźmina mógłby wyruszyć na klasyczny szlak i odwiedzić okoliczne wioski, żadne duże miasta, przez to można by było uzyskać fajny słowiański klimat. W rozmowach z mieszkańcami można by było przepleść słowiańskie legendy i tak dalej. A co do potworów to właśnie czytając książkę to miałem wrażenie że ich tak wcale dużo nie było. Że atakują zaraz po wyjściu z wioski. Fajnie by było stworzyć system dowiadywania się jak najwięcej o danym potworze, tropieniu go, przyszykowywaniu najskuteczniej jak się da do walki. Coś w takim stylu pewnie będzie w W3. Jak dla mnie nie byłoby wcale błędem jakby w okół całej wioski był tylko jeden potwór jeśli byłaby odpowiednio długa i ciekawa otoczka do niego. I to tak w skrócie Smile
avatar
Tarrou

Liczba postów : 5
Join date : 01/07/2014

Powrót do góry Go down

Szkielet fabularny Empty Re: Szkielet fabularny

Pisanie by SMiki55 Wto Lip 01, 2014 7:10 pm

Tarrou napisał:A ja bym widział to trochę inaczej. Coś na początek mniejszego, bez intryg politycznych i tak dalej. Ja myślałbym o szkole wiedźmińskiej ale w latach jej najlepszej działalności. Szkołą gryfa i kobieca postać jak najtrafniejszy pomysł. Zawsze jak czytałem książki i grałem to fajnym dla mnie wątkiem były wszystkie treningi i mutacje. Więc można by było zacząć gre jako młody adept szkoły wiedźmińskiej przed którym całe życie. Na myśl mi się nasuwa Fable, fajnie, choć bajkowo tam było przedstawione szkolenie. Jakby gracz już osiągnął stadium wiedźmina mógłby wyruszyć na klasyczny szlak i odwiedzić okoliczne wioski, żadne duże miasta, przez to można by było uzyskać fajny słowiański klimat. W rozmowach z mieszkańcami można by było przepleść słowiańskie legendy i tak dalej. A co do potworów to właśnie czytając książkę to miałem wrażenie że ich tak wcale dużo nie było. Że atakują zaraz po wyjściu z wioski. Fajnie by było stworzyć system dowiadywania się jak najwięcej o danym potworze, tropieniu go, przyszykowywaniu najskuteczniej jak się da do walki. Coś w takim stylu pewnie będzie w W3. Jak dla mnie nie byłoby wcale błędem jakby w okół całej wioski był tylko jeden potwór jeśli byłaby odpowiednio długa i ciekawa otoczka do niego. I to tak w skrócie Smile

Coś takiego zrobimy w REDkicie do trójki, bo sam o tym myślałem, i nawet mam plan mapy Smile
Ale REDkit do dwójki najlepszy będzie do lokacji zamkniętych. No i fabułę już mamy, szkoda rezygnować Razz
SMiki55
SMiki55

Liczba postów : 49
Join date : 01/07/2014
Age : 27
Skąd : Z Haklandu

Powrót do góry Go down

Szkielet fabularny Empty Re: Szkielet fabularny

Pisanie by Tarrou Wto Lip 01, 2014 7:14 pm

Tak zarzuciłem pomysłem, wydaje mi się że fajny i raczej wykonywalny, bo np polowanie na Kejrana było dość ciekawe i rozwinięte, a można by było coś takiego rozwinąć jeszcze bardziej Smile
avatar
Tarrou

Liczba postów : 5
Join date : 01/07/2014

Powrót do góry Go down

Szkielet fabularny Empty Re: Szkielet fabularny

Pisanie by SMiki55 Czw Lip 03, 2014 9:23 am

Ok, nic z tego nie wyjdzie. Za dużo tego, musielibyśmy zwerbować z dwadzieścia osób, żeby wyszło w tej dekadzie. Otwartym na pomysły.
SMiki55
SMiki55

Liczba postów : 49
Join date : 01/07/2014
Age : 27
Skąd : Z Haklandu

Powrót do góry Go down

Szkielet fabularny Empty Re: Szkielet fabularny

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach